Naklejki

  • Naklejki

    Naklejki

Czym jest naklejka. Druk naklejek – jaka forma.

W tym artykule dowiesz się jakie są rodzaje naklejek, w jaki sposób są drukowane oraz przeczytasz trochę ciekawostek na ich temat.

Naklejka jest rodzajem znacznika – kawałek zadrukowanego papieru lub folii z samoprzylepną powierzchnią po jednej stronie. Nazywane są również nalepkami. Mogą być stosowane do celów dekoracyjnych, w zależności od sytuacji. Wykonywane są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Umieszczane są np. na lunchboxes, w pokojach dziecięcych, na papierze, szafkach, notatnikach i tak dalej. Niektórzy zbierają naklejki handlowe z innymi kolekcjonerami.

Naklejki są bardzo szeroko stosowane, gdy obiekt wymaga identyfikacji z tekstem lub pomysłem. Nalepki promocyjne mogą być dołączone do produktów z logiem określonego producenta i nazwy własnej. Stosowane są również, w celu opisania cech produktów, które nie mogłyby być umieszczone bezpośrednio na etykiecie. Istnieją “przenośniki naklejek”, które są często używane jako wygodny sposób, aby oddzielić naklejkę od podkładu lub podłoża taśmy.

Są one często rozpowszechniane w ramach promocji, reklamy i kampanii politycznych. Najbardziej popularne są w Stanach Zjednoczonych podczas głosowań w okręgach. Naklejki z nazwiskami kandydatów są rozdawane każdemu wyborcy przy opuszczaniu lokalu wyborczego, w dużej mierze jako przypomnienie dla innych na kogo głosować.

Naklejki umieszczone na zderzakach samochodowych, zwane naklejki zderzak, są często używane przez osoby jako sposób demonstrując poparcie dla przyczyn politycznych lub ideologicznych. Stosowane są, również przy identyfikacji rejestracji pojazdów. Takie naklejki są umieszczane od strony wewnętrznej szyby samochodu. Nowym trendem jest stosowanie naklejek zewnętrznych z właściwościami wodoodpornymi na przednich szybach pojazdów, naklejane są od zewnętrznej strony pojazdu.

Druk naklejek odbywa się za pomocą druku cyfrowego, offsetowego, sitodruku lub flexograficznego. Najpopularniejszą formą druku, który jest stosowany to druk za pomocą ploterów drukujących. Nowością jest produkcja naklejek za pomocą maszyn cyfrowych produkcyjnych arkuszowych. Metoda ta ma pewne ograniczenia co do wielkości naklejek, wynika to z wielkości arkuszy (320×450 – SRA3). Jednak jakość wydruku jest znacznie wyższa, porównując ją z drukiem ploterowym. Głownie widać różnicę przy mniejszych formatach naklejek.

Nalepki są również wykorzystywane do upiększania stron scrapbooking’ów. Rodzaje naklejek sprzedawanych w tym celu to m.in. akrylowe, 3D, kartonowe, epoksydowe, tkaninowe, flokowe, odblaskowe, papierowe lub foliowe. O ile w poprzednich latach naklejki  scrapbooking były sprzedawane głównie w ilościach 2 x 6 kartek to teraz 6 x 12, a nawet 12 x 12. Świadczy to o coraz większej popularyzacji naklejek.

Oferujemy druk naklejek:

  • w dowolnym rozmiarze
  • w dowolnym kształcie
  • w najwyższej dostępnej jakości druku
  • druk naklejek na najnowszych maszynach produkcyjnych do druku cyfrowego (nie plotery)
  • druk naklejek na papierze oraz foliach białych
  • druk w technologii CYFROWEJ oraz najnowszej UV