Katalogi

  • Katalog i folder

    Katalog i folder

Katalogi lub foldery od 1 sztuki?

Teraz to możliwe z drukiem cyfrowym.
Druk folderów oczywiście w palecie kolorystycznej CMYK. A jaka jest najbardziej znana ich forma? Najbardziej znana forma folderów to A4 składane na 3 czyli do formatu DL. Popularne również są rozmiary: A4 składane do A5, A3 składane do A4. Jednak rozmiar jak i forma nie musi być zawsze standardowa, na przykład koncerny samochodowe stosują często orientację poziomą ze składaniem na cztery razy. Projekt prezentuje się efektownie jednak jest dość drogi w produkcji, dlatego też nie jest często realizowany przez inne branże.

Jaki dobrać papier do folderu?
Często od naszych Klientów pada pytanie na jakim papierze powinno się wydrukować folder. Skala papierów pod względem gramatury jest dość spora, ponieważ wynosi od 70 do 350. Rzadko stosowane są papiery 70-120g. Parę lat wstecz foldery były drukowane dość często w gramaturze 130 ze względu na koszty. Aktualnie standardem jest 170g, głównym czynnikiem tej zmiany to walory estetyczne, papier lepiej się trzyma w dłoni, druk nie prześwituje na drugą stronę. Klienci, którzy lubią łamać standardy stosują gramatury 200-250, folder nabiera innego charakteru. Gramatury 300-350 najczęściej stosowane są przez branże budowlane przy prezentacjach nowych nieruchomości. Dlatego też przy wyborze papieru należy się zastanowić nad grupą docelową osób oraz nad samym produktem. Przy produkcie tanim, konsument nie będzie wymagał drogich materiałów promocyjnych. Jednak sytuacja wygląda inaczej przy produktach drogich, tutaj potencjalny Klient będzie zwracał uwagę na grubość papieru i jakość wykonania.

Jakość wydruków folderów.
Krótko pisząc najwyższa. Troszkę rozwijając, druk cyfrowy odbywa się na maszynach Konica Minolta jest to aktualnie najwyższa dostępna jakość druku wliczając jakość maszyn HP Indigo. Nasze maszyny produkcyjne pozwalają na zmianę liniatury co wpływa na jakość druku znacznie ją podwyższając. Certyfikat Fogra pozwala na uzyskanie idealnego odwzorowania kolorystycznego.

Maksymalne rozmiary folderów w druku cyfrowym.
Największy format to 460×320 mm. Ograniczenia wynikają z możliwości technicznych maszyn drukujących. Jednak jest to tak i tak największy format druku, który został wprowadzony w maszynach Konica. Aktualnie większego pola zadruku nie ma żadna inna maszyna.