Druk UV

Najnowszy druk UV - Jest u NAS (MIMAKI UCJV300-160)!

MIMAKI UCJV300-160 to maszyna wielkoformatowa łącząca funkcje drukowania oraz cięcia. Specjalny atrament utwardzany promieniami UV zapewnia wysoką odporność wydruku na ścieranie, a także ochronę przed promieniami słonecznymi, dzięki czemu druk nie blaknie. Dodatkowym atutem jest możliwość zadruku kolorem białym, świetnie sprawdzającym się na podłożach przeźroczystych. Idealnie nadaje się np. do druku naklejek oraz zadruku folii, tkanin, canvas, skór itp.

Druk UV jest BEZPIECZNY
Atramenty posiadają certyfikat GREENGUARD. Wydruki nadają się do wykorzystania w szpitalach, hotelach, restauracjach, biurach czy pokojach dziecięcych. Nie wydzielają szkodliwych zapachów.

Druk UV jest matowy (antyrefleksyjny)
Promienie słoneczne lub lamp fotograficznych nie odbijają się od wydruku. Druk jest zawsze dobrze widoczny.

Druk UV jest natychmiast suchy po wydrukowaniu
Jest to duża przewaga nad drukiem np. solwentowym, który wymaga około 12 godzin schnięcia. Materiały tworzone w technologii UV natychmiast nadają się do użytku.

MIMAKI UCJV300-160 i 8 kolorów!
UCJV300-160 wyposażona jest aż w 8 kolorów: CYAN, MAGENTA, YELLOW, BLACK, LIGHT CYAN, LIGHT MAGENTA, BIAŁY, BIAŁY. Pozwala to na uzyskanie większego spektrum kolorystycznego. Warto zauważyć, że maszyna posiada dwa kolory białe, dzięki czemu mamy możliwość podbicia przeźroczystych podłoży kolorem białym do maksymalnej bieli.

Druk UV a podłoża
Kolejna przewaga - do maszyny można włożyć prawie każdy materiał, który jest w nawinięty na rolkę i postarać się go zadrukować. W innych technologiach np. LATEX czy SOLWENT jest to niemożliwe do zrobienia.

Jest pomocny
Wielokrotny druk umożliwia stworzenie druku wypukłego. Można go wykorzystać do czytania przez osoby niewidome.

NOWOŚĆ druk w 4 warstwach DAY & NIGHT!
Technologia druku DAY&NIGHT. Absolutne niesamowite drukowanie w 4 warstwach. Wyobraź sobie, że drukujesz jeden plakat, który za dnia ma inną grafikę a w nocy inną! Tak! Jest to możliwe! Już niedługo pokażemy przykłady.

Zalety druku UV:

  • druk kolorem PODWÓJNYM BIAŁYM
  • druk najnowszą technologią UV
  • druk MATOWY antyrefleksyjny
  • druk odporny na ścieranie i promienie UV
  • druk na PRZEŹROCZYSTYCH materiałach
  • druk NATYCHMIAST suchy po wydruku
  • druk atestowany ECO - bezpieczny dla ZDROWIA
  • druk w 8 kolorach
  • druk na szerokich materiałach / 160 cm
  • nacinanie po obrysie / 160 cm

Jeżeli interesuje Cię proces produkcji, możesz go zobaczyć poniżej. Film przedstawia druk UV kolorem białym (2x) + CMYK + Lc + Lm. Zabezpieczenie lampą UV oraz nacinanie po obrysie do kształtu.