Etykiety

  • Etykiety

    Etykiety

Druk etykiet – zastosowanie?

Druk etykiet stosuje się do promocji produktów i są obecne wszędzie gdzie się nie rozglądniemy. Już prawie każda branża sięga po to zastosowanie od motoryzacyjnej po spożywczą. Aby produkt mógł zaistnieć na rynku nie może nie posiadać etykiety.

Na jakich nośnikach może być wydrukowana etykieta?
Najbardziej standardowym nośnikiem jest papier samoprzylepny oraz coraz częściej stosuję się również folie samoprzylepne. Główną różnicą jest to, że folia jest odporna na wilgoć, wodę. Papier jest znacznie tańszym rozwiązaniem jednak nie nadaje się do każdego produktu jak np. oleje, szampony, płyny.  Dlatego też, wcześniej należy zastanowić się na jakie warunki będzie narażony nasz produkt i do tego dobrać odpowiedni nośnik.

Jakie rozmiary etykiet?
W druku arkuszowym jaki stosujemy, istnieje ograniczenie pola do 310×440 mm, jest to pole zadruku maszyny produkcyjnej. Za tym ograniczeniem idzie jakość, ponieważ etykiety nie są drukowane na zwykłych ploterach drukujących gdzie stosujemy folię w rolce tylko na najnowszych maszynach produkcyjnych firmy Konica Minolta (znacznie lepszej jakości jak np. HP Indigo). W obszarze pola zadruku możemy wydrukować oraz dociąć dowolny kształt etykiety lub naklejki.

Jaka jakość?
Krótko pisząc, najwyższa. Dzięki wspomnianym wcześniej maszynom produkcyjnym, które posiadają certyfikację FOGRA, odwzorowanie kolorów jest takie same jak zostało zadane w pliku produkcyjnym. Druk etykiet odbywa się w palecie kolorystycznej CMYK z możliwością zmiany liniatury na 190, co znacznie poprawia jakość druku małych elementów.

Naklejki – to popularna forma reklamy stosowana na całym świecie zarówno przez małe firmy jak i wielkich potentatów. Naklejki przeznaczone są  do umieszczenia w sklepach, na witrynach, samochodach, itp.  Są doskonale widoczna, reklamuje nie tylko markę, ale także państwa firmę. Budują prestiż a także przyciągają klientów. Są po prostu idealnym elementem wspomagającym akcje reklamowe.

Naklejki wydrukowane w Naszej  drukarni to gwarancja wysokiej jakości dzięki zastosowania folii renomowanych producentów. Oferujemy naklejki w dowolnych formatach, kształtach i kolorach. Naklejki mogą być rycowane i dostarczone do klienta na arkuszu (np. A4, A3). W druku UV to maksymalna szerokość 150 cm.
Dzięki zastosowaniu papieru nacinanego dedykowanego do druku cyfrowego od spodu, odrywanie naklejek jest ułatwione.

Druk cyfrowy jak i druk UV pozwala na wydrukowanie nawet 1 szt. bez ponoszenia wysokich kosztów przygotowania do druku.